Nigdy nie zrobisz tego sam

Albert Einstein powiedział: ” Żaden problem nie może zostać rozwiązany przy użyciu tej samej świadomości, która go spowodowała”.
Nikt tego za ciebie nie zrobi, ale nigdy nie zrobisz tego sam – powiedzenie popularne w środowisku Anonimowych Alkoholików.

Sponsor, sponsorowanie, sponsoring – określenia wyjątkowo problematyczne w naszym kraju, bo większości Polaków, nie tylko alkoholików, kojarzą się w sposób całkiem naturalny z finansowaniem, dotowaniem, fundowaniem i wreszcie stawianiem – zwykle alkoholu. Sponsorem programu jest firma… – komunikat, który często można usłyszeć w telewizji. Niestety, jak dotąd nie pojawił się żaden sensowny odpowiednik polski, a przynajmniej ja o takim do dziś nie słyszałem. Na pewnej konferencji padła wprawdzie propozycja zastąpienia angielskiego sponsora naszym polskim opiekunem w programie zdrowienia indywidualnego, ale… Więcej sensu mogłyby mieć chyba takie określenia, jak przewodnik albo trener, jednak nie sądzę, żeby wyparły one sponsora; w końcu to ponad czterdzieści lat tradycji, nawyków i przyzwyczajeń (w Polsce, bo w USA ponad osiemdziesiąt).

więcej: http://www.deon.pl/inteligentne-zycie/psychologia-na-co-dzien/art,764,nigdy-nie-zrobisz-tego-sam.html

Brak możliwości komentowania